اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

اصطلاحات گوگل سرچ کنسول

همانطور که در مقاله گوگل سرچ کنسول که در مجله سایت منتشر شد، به شکل مفصل در مورد این ابزار و کارایی آن برای شما توضیح دادم، لازم است اصطلاحات سرچ کنسول را به خوبی بدانید تا بتوانید اطلاعات لازم را کسب کرده و از آن استفاده مفید برده و در نهایت سایت خود را ارتقا دهید.

impressions

IMPRESSION

به شکل کلی به معنای تعداد دیده شدن است، گوگل در تعریف این کلمه می فرماید: یعنی سایت ما چند بار در نتایج جستجو گوگل ظاهر شده است حتی اگر کاربر بر روی صفحه نتایج جستجو اسکرول نکند و لینک سایت را نبیند.

فرض کنید کاربری به نام مستر آی تی عبارت شهر خوانسار را در گوگل سرچ کند، اگر سایت شما در نتایج گوگل ظاهر شود برای شما یک Impression محسوب خواهد شد.

CLICK

همانطور که از نامش پیدا است به معنی تعداد کلیک میباشد. همان کاربر مورد علاقه ما یعنی مستر آی تی که عبارت شهر خوانسار را جستجو کرده بود به خاطر بیاورید، سایت شما در نتایج گوگل ظاهر شد و مستر آی تی روی آن کلیک کرد، به این ترتیب شما یک Click کسب کرده اید.

CTR

این کلمه مخفف عبارت Click Through Rate بوده و به معنی درصد تعداد کلیک میباشد. باز برویم سراغ مستر آی تی و عبارت شهر خوانسار که جستجو شده بود، همانطور که بالاتر هم گفتم فعلا سایت شما توانسته یک Impression و یک Click کسب کند. حالا CTR شما می شود 100%

به مثال دیگری که میزنم دقت کنید:

فرض کنید عبارت شهر خوانسار در گوگل جستجو می شود و سایت شما 1000 بار در نتایج گوگل ظاهر میشود. 100 کاربر روی لینک سایت شما کلیک می کنند و وارد سایت شما میشوند. تا اینجای کار، Impression سایت شما 1000 و تعداد Click برابر با 100 بوده است. حالا برای محاسبه CTR تعداد  Click تقسیم بر تعداد Impression که برابر است با 0.1، برای درصد گیری هم باید در 100 ضرب شود که در نهایت CTR ما می شود 10%

POSITION

جایگاه شما در نتایج جستجو است.

QUERIES

همان کلماتی هستند که کاربران به جستجوی آن به سایت شما رسیده اند. به عبارتی همان کلمات کلیدی که در محتوای سایت شما وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *