اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

55 ابزار رایگان سئو (قسمت ششم)

تا به امروز چندین مقاله در مجله سایت در مورد ابزارهای سئو معرفی کردیم با این تفاوت که بیشتر آنها عملکرد اختصاصی داشتند، اما امروز قصد داریم ابزارهای چندگانه بررسی سئو را برای شما معرفی کنیم.

ابزارهای SEO رایگان که عملکردهای زیادی دارند را می‌توان در یک دسته جداگانه قرار داد.

CHROME DEVTOOLS

تعداد زیادی از کارهای مربوط به سئو را می‌توانید با این ابزار بر روی مرورگر کروم خود انجام دهید. از حسابرسی جاوا اسکریپت گرفته تا بررسی سرعت On-Page، برخی از بهترین ویژگی‌ها به صورت پنهان اما کاملاً کاربردی هستند. این ابزار خود مقاله‌ای مفصل را طلب می‌کند که در اولین فرصت حتما در سایت قرار خواهم داد، اما برای مطالعه اینجا و اینجا را مطالعه کنید.

ابزار: Chrome DevTools

MARKETING MINER

اگر نیاز به ابزاری دارید تا با استفاده از آن بتوانید نتایج گوگل را بررسی کنید، آن را آنالیز و تحلیل کنید این ابزار برای شما به سادگی تمام این موارد و حتی بیشتر را انجام خواهد داد.

برای استفاده از تمام ابزارها و تمام امکانات باید از نسخه پولی استفاده کنید اما نسخه رایگان امکانات فراوانی دارد.

ابزار: Marketing Miner

MOZBAR

یکی از نوارهای ابزار مهم در سئو برای مرورگرهای اینترنت، MozBar است. این ابزار طی سالها شاهد پیشرفت‌های چشمگیر بوده است. باید با حساب کاربری خود وارد شوید تا این ابزار نتایج گوگل را برای شما تحلیل کند.

نسخه رایگان به خودی خود بسیار مفید است، در حالی که کاربران حرفه‌ای عملکردهای اضافی مانند پیشنهادات کلمات کلیدی پیشرفته را دریافت می کنند.

ابزار: MozBar

SEMRUSH

یکی دیگر از ابزارهای بررسی سئو مانند ابزار MozBar، ابزار SEMrush هم امکانات زیادی دارد. این ابزار فقط برای استفاده در یک سایت امکانات رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد و اگر قصد دارید سایتهای بیشتری را آنالیز کنید باید از نسخه غیررایگان آن استفاده کنید.

ابزار: SEMrush

SEO MINION

این ابزار یکی از افزونه‌های محبوب مرورگر کروم است که در مقایسه با بسیاری از ابزارهای دیگر امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

این ابزار کارکردهای مهمی از جمله تجزیه و تحلیل SEO در صفحه، بررسی پیوندهای شکسته، بررسی Hreflang، پیش نمایش SERP و یک شبیه ساز موقعیت مکانی جستجوی گوگل داراست.

ابزار: SEO Minion

SEOQUAKE

این ابزار مجموعه ای از گزینه‌های پیکربندی را در اختیار شما قرار می دهد تا مطابق نیاز SEO خود را تنظیم کنید. گذشته از اطلاعات قابل توجهی که برای هر URL به شما ارائه می‌کند، می‌توانید ممیزی های اساسی در صفحه را نیز انجام دهید ، دامنه ها را مقایسه کرده و از داده‌های خود خروجی بگیرید.

ابزار: SEOquake

SMALL SEO TOOLS

این ابزار یکی از ابزارهای قدیمی برای سئو کاران است، این مجموعه شامل بیش از 100 ابزار اصلی SEO است. هر ابزاری یک کار بسیار خاص را انجام می دهد.

نکته جالب در مورد این مجموعه این است که علاوه بر ابزارهای سنتی مانند جستجوگر بک لینک و کلمات کلیدی، ابزارهای ویژه دیگری از جمله ابزارهای پروکسی و pdf را خواهید یافت.

ابزار: Small SEO Tools

VARVY

یک ابزار سریع و خوب برای شروع بررسی سئو و انجام کارهای اصلی سئو است، این سایت ابزارهای جداگانه‌ای را برای سرعت صفحه و سئو موبایل ارائه می دهد.

ابزار: Varvy

ابزار مشابه و مفید: SEO PowerSuite و CanIRank

منبع:

moz.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *